Srpen 2011

Prolog - Shades from the memories

2. srpna 2011 v 13:44 | Ellrohir |  X-Men: Fade To Glory

Tak včera jsem si na to nakonec čas nenašel, protože jsem ho věnoval něčemu jinému, ale dnes už doopravdy začínáme. Vize nastíněná v tomto "prequelu" k mému hlavnímu příběhu využívá mezer filmového zpracování, které jsem využil. Vrátíme se na konec 2. dílu a povíme si, co se stalo u jezera Alkali, když už se X-Meni nedívali. V podstatě by součástí děje být ani nemuselo, ale časem se odkazy na toto objeví a myslím, že to je zajímavé. Tak už dost řečí a vzůhru do čtení.


X-Men - O čem je tato rubrika?

1. srpna 2011 v 13:46 | Ellrohir |  X-Men: Fade To Glory
Zde se snad během příštích dnů začne odvíjet příběh ze světa filmových X-Men, který jsem vymýšlel a promýšlel v posledních několika letech. Půjde tedy opět o fan-fiction, přičemž děj se bude odehrávat zhruba jeden rok po skončení The Last Stand. Děj se bude držet reálií z hraných filmů (zatím jich máme pět), hodlám ovšem přibrat pár novinek z komiksového světa. Nosná část příběhu je připravena, zbývá jediné - začít psát.

Teď už jen stručné uvedení do děje - Po smrti Charlese Xaviera institut pomalu, ale jistě upadá, protože přes veškerou snahu Logana a Storm - ani jeden nejsou profesor Xavier. Do toho se ukáže, že sérem proti mutantnímu genu "vyléčení" mutanti ve skutečnosti vyléčeni nejsou, ba naopak - vracejí se silnější než dřív. Toho pochopitelně využije Magneto a uprchne ze starobince. Zdá se, že lidstvo čeká další střet s mutantím Bratrstvem o právo na život, jenomže skutečný nepřítel je tentokrát ještě mnohem horší. Dokážou se oslabení X-Men vzchopit a postavit se mu v bitvě o budoucnost Země?

A víc neprozradím, protože by to pak ztratilo své kouzlo. Každopádně těšte se - X-Men: Fade To Glory přichází...

Smrt Conana z Cimmerie - část 2

1. srpna 2011 v 13:20 | Ellrohir |  Ostatní
Dokončení povídky, která se na stránky blog.cz nevejde v celku...

Smrt Conana z Cimmerie - část 1

1. srpna 2011 v 13:19 | Ellrohir |  Ostatní
Tak před více než rokem jsem se nadšeně vrhl na tento blog, že tu budu literárně tvořit o sto šest. Realita je taková, že se po dvoudenním přívalu už hotových prací ukázalo, že žádné další hotové nemám a můj spisovatelský elán přece jenom není tak velký. Napsal jsem sice nějaké recenze a pár logů do Thetafleet, ale jinak spisovatelská bída. Dnes po roce konečně můžu říct, že něco nového mám i jinde než jen jako úžasný nápad v hlavě.

I tak se "Conan" opožďuje taky nejmíň o rok oproti plánu, protože příběh jsem vymyslel jako námět pro jednu literární soutěž, která probíhala o loňských prázdninách. Ovšem z myšlenek na papír jsem nakonec nápad převedl až o těch letošních prázdninách... Každopádně jak asi tušíte, jde o fan-fiction ze světa Roberta Howarda jejímž hlavním hrdinou je slavný barbar Conan. I tentokrát ho čeká dobrodružství, při kterém jde doslova o život. Postavy Kudrua a Dakši zmíněné v závěru se opakovaně objevují v Conanových přívězích z pera Christophera LeBlanca, a protože LeBlancův "nový" Conan mi přijde nejsympatičjěší, použil jsem je krátce i ve svém díle. Jinak vím, že autor by sám svoje dílo hodnotit neměl, ale i tak si myslím, že je to přinejmenším jedno z nejlepších děl, jaké se kdy podařilo stvořit mě. Snad se bude povídka líbit i někomu jinému, dostane-li se k ní. A pozor - jde o trošku delší počtení.