Star Trek - O čem je tato rubrika?

4. července 2010 v 21:07 | Ellrohir |  Star Trek
Se světem Star Treku je mé tvůrčí psaní svázáno už docela dlouho. Vše má na svědomí mnou už několikrát zmiňovaná hra Thetafleet, která vznikla někdy v roce 2004 (přesně si to nepamatuju, ale nedávno jsme slavili 6. výročí, takže to musí tak nějak být :)).

Thetafleet je "online textové RPG", což znamená, že každý z "hráčů" (protože ona to hra je a není, záleží jak se na to díváte) má jednu nebo více postav, nad kterými má prakticky plnou kontrolu - svazuje ho jen úzký soubor pravidel, který mu zakazuje například zcela nelogicky popírat základní přírodní zákony či zraňovat cizí postavy bez dohody s jejich majitelem. Hra spočívá v psaní příspěvků, které posunují děj, vykreslují charaktery, prohlubují vztahy mezi jednotlivými hrdiny... Lahůdkou jsou společné "multilogy" s jedním nebo i více hráči, u nichž obyvkle předem netušíte, jak dopadnou a reagujete až během psaní na to, co vytvořili druzí.

Já se připojil velmi krátce po vzniku hry. První postavu jsem velmi úspěšně dostal do vězení (to je na TF "krásné" - klidně se vám může stát například tohle, o úmrtích ani nemluvě), druhou málem taky, ale tam se to nějak vyžehlilo, takže kariéra andoriána Bhaelina sh'Thaara mohla celkem zdárně pokračovat. Dobře tři roky jsem si dal "pauzu", abych se vrátil loni v létě.

Řekl bych, že v rámci Thetafleet jsem toho napsal suverénně nejvíc, samozřejmě s proměnlivou kvalitou. Mé aktuální dílo ze "sezóny 2009/2010" naleznete zde, sem ho dávat nebudu, aspoň zatím ne. Co sem dávat chci, to jsou různé starší logy, které mám porůznu uložené doma. Některé věci jsou totiž skutečně zajímavé a byla by podle mého škoda, kdyby zmizely v propadlišti dějin.

Takže se těšte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama