Star Gate - O čem je tato rubrika?

3. července 2010 v 13:27 | Ellrohir |  Star Gate
K tématu fanouškovské tvorby na téma "Star Gate" jsem se dostal někdy kolem roku 2006, kdy u nás, podle mého (ač to nemám potvrzené) v souvislosti s tehdy relativní bombou mezi "trekkies" v podobě Thetafleet, vznikl projekt "Star Gate RPG". Prostě se udělala textová hra na téma Star Gate - každý hráč se mohl stát členem nového SG týmu a vyrážet na mise. Tehdy ještě nebyli Ori, kteří dle názoru mnohých včetně mě zasadili SG smrtelnou ránu, co do logiky a smyslu, jelo se zhruba podle událostí v 5., 6. řadě seriálu.


Projekt teoreticky stále ještě existuje - http://www.stargaterpg.ic.cz/, ale poslední aktivita je z léta 2007, takže jde samozřejmě o dávno mrtvou věc. Navíc tam ani tak zdaleka není vše, co bylo na v původním Star Gate RPG.

Já sám jsem byl osloven, jesli bych se nechtěl účastnit a byla mi, díky zkušenostem z Thetafleet , nabídnuta hned pozice majora, velitele SG týmu. Tu jsem tedy obsadil osbou Chrise Roberta Ambera, ostříleného příslušníka speciální jednotky námořní pěchoty. Z nějakého důvodu si už skoro vůbec svou tehdejší účast nepamatuju, nicméně právě díky onomu "zálohovému DVD" jsem vyštrachal alespoň nějaké příspěvky, ze kterých vyplývá účast na dvou misích - jednou byla rutinní průzkumná výprava v čele SG týmu na planetu, kterou ovládal Goa'uld jménem Triptolemos (vlastní vynález :)), druhou pak "projekt Village", což byla naopak velikášská a ambiciózní akce, která ale možná paradoxně nakonec podtrhla celé hře vaz - pod vedením plukovníka O'Neilla se několik set mužů a žen vydalo na planetu, s níž je možné navázat spojení jen zhruba jednou za rok, takže mise počítala s přežitím po celý ten rok. Na planetě, kde vládl středověk, tudíž tam stály hrady a pobíhali rytíři v brnění. I členové SG výpravy se měli stát takovými rytíři, aby zapadli. Nevím už dnes přesně proč, ale po pár týdnech až měsících celkem nadšené aktivity mě to prostě nějak přestalo bavit (je fakt, že nedlouho potom jsem přestal hrát i Thetafleet a vrátil se k ní zase až loni v létě - zřejmě nějaká rozsáhlejší tvůrčí krize). Amberův konec byl poměrně neslavný - původně měl umřít v bojové akci během projektu Village. Já jsem pak jsice eště napsal log, ve kterém se dovlekl zpět na základnu, ale už jsem pak stejně dál nepokračoval...

Když se na tehdejší příspěvky dívám zpětně, je Chrisovo chování v mnohých příspěvcích vážně až úsměvně pitomoučké a naprosto neslučitelné s opravdovým vojákem. Bylo mi tehdy nějakých šestnáct, sedmnáct, takže to jsou přesně ty chyby minulosti... Některé pasáže jsou ale naopak velmi povedené, takže možná sem časem něco přímo z toho šoupnu taky.

Nicméně rozhodl jsem se námět a postavu majora Ambera uchopit následovně - vrátím se zpět k původní misi na planetu ovládanou Triptolemem, ze které mám jenom jeden log, takže si ani nepamatuju, jak to tam vlastně dopadlo, a budu postupně psát nový příběh. Uvidíme, kam příběh dospěje, mám zatím jenom nějaké dílčí nápady, a zda ho vůbec dokončím... Každopádně to bude přinejmenším pro příští dny a týdny obsahem této povídkové sekce. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama