Maj. Chris Robert Amber

3. července 2010 v 15:12 | Ellrohir |  Star Gate
Abych téma Star Gate fan-fiction povídek nějak uvedl, zde je "oficiální" profil mé někdejší hlavní postavy, která bude hlavní postavou i v nynější plánované sérii povídek. Profil lehce nastiňuje historii postavy a její základní charakterové rysy.


USAF Top Secret Document A21675.1
Authorized personel only!

Příjmení : Amber
Jméno : Chris Robert
Číslo : BA242286
Hodnost : Major
Přidělení : Námořní pěchota USA, Velitel speciální jednotky SG-25

Narozen : 13.8.1978
Místo : Shawnee, KA, USA
Výška : 192 cm
Váha : 80 kg

Otec : Daniel Amber
Přidělení : Námořní pěchota USA, Podplukovník, Velitel jednotky
Status : KIA

Matka : Christiane Rogers
Přidělení : Žádné - Civilista
Status : Po smrti

Sourozenci : žádní

Stručný životopis :

Narozen v aglomeraci Kansas City v rodině důstojníka námořní pěchoty a středoškolské profesorky. Matka zemřela, když mu byly 3 roky. Odmala byl veden otcem k dráze vojáka. Tento cíl nezlomila ani otcova smrt - padl v boji v 1. válce v Zálivu.
Základní kurs Námořní pěchoty absolvoval s vynikajícími výsledky a to mu otevřelo cestu na Akademii v Annapolis. I zde byl nejlepší z celého ročníku. Když si měl vybrat, zda nastoupí kariéru štábního důstojníka s vyšší hodností nebo nastoupí v poli, zvolil druhou možnost. Byl zařazen pod Majora Scotta Coxe do speciální úderné jednotky námořní pěchoty jako jeho zástupce v hodnosti Kapitána. Další rok a půl strávila jednotka v zázemí přípravou a výcvikem. Během něho se stal nejlepším střelcem týmu.
Prvním ostrým nasazením se pro jeho jednotku stala válka v Afghanistánu. V jedné z mnoha odvážných akcí byl zraněn a musel se vrátit do Spojených států na léčení. Když později padl major Cox, vrátila se celá jednotka a Amber, nyní již Major se stal jejím novým velitelem.
Z dalšího období relativního klidu a intenzivních příprav vybočuje jediná událost - shodou náhod zneškodnil nebezpečného násilníka a vraha, za což byl vyznamenán.
Když vypukla válka v Iráku, jeho jednotka byla mezi prvními odeslanými. Vyznamenala se především při prudkých bojích o města Nadžáf a Karbala. Mnoho jejích členů a mezi nimi i velitel Major Amber obdrželi za své nasazení vysoká vyznamenání.
Po ukončení hlavní fáze operace už speciální jednotka Námořní pěchoty potřeba nebyla, a tak se opět vrátila do Států. Od té doby nasazena nebyla.
Koncem října roku 2005 bylo v tajnosti vyhlášeno výběrové řízení na nové velitele SG týmů z tajného vládního programu Hvězdná brána. Jméno Chris Amber bylo jedním z kandidátů a nakonec byl také vybrán jako nejvhodnější kandidát. 19.12.2005 byl oficiálně přeřazen jako velitel týmu SG-25.

Služební záznam :

20.08.1996 - Nástup k Námořní pěchotě,
1996-1997 - Základní výcvik - Harlingen, Texas, nejlepší z tréninkové skupiny
1997-2000 - Akademie v Annapolis, absolvuje na 97%
05.04.2000 - Povýšen na Kapitána, přidělen ke speciální jednotce v Shawnee
2002 - Nasazení v Afghánistánu
03.03.2002 - Stává se velitelem speciální jednotky, povýšen na Majora
2003-2004 - Nasazení v Iráku
19.12.2005 - Vybrán do projektu Star Gate jako velitel SG Týmu
21.12.2005 - Nástup v Cheyenne Mountain Complex

Vyznamenání :

08.07.2001 - Distinguished Marksman Medal
12.02.2002 - Purple Heart
12.02.2002 - Bronze Star
19.12.2002 - Navy and Marine Corps Medal
12.05.2004 - Marine Corps Reserve Medal
12.05.2004 - Naval Gross
30.07.2004 - Afghaninstan Campaign Medal
30.07.2004 - Iraq Campaign Medal
30.07.2004 - Global War on Terorism Service Medal

Psychologický posudek :

Subjekt je očividně ovlivněn ztrátou rodičů v ranném věku. Snaží se nedávat to najevo, ale příliš se mu to skrývat nedaří. Špatně navazuje vztahy a nemá důvěru k neznámým osobám. Navenek se staví tvrdý a nepřístupný a touto slupkou je obtížné proniknout. Pokud se to ale někomu podaří, pak jde o vztah pevný a takřka nerozbitný. Takové cti se obvykle po nějaké době dostává členům jeho jednotky. Svým mužům věří bezmezně a nasadil by pro každého z nich život. To samé ovšem očekává od nich.
Má smysl pro humor, obzvláště pak pro ten notně černý. To je, zdá se, jediná stopa, kterou na něm zanechalo bojové nasazení a blízkost smrti. Málo se však směje.
Má vytříbený smysl pro spravedlnost a žebříček morálních hodnot. Toto vždy staví nad rozkazy. Rozkaz, o jehož morální správnosti bude pochybovat, nesplní, ani kdyby ho to mělo stát život. Pochopitelně taky žádný takový nikdy nevydá. V nadřízené tak nemá přílišnou důvěru a pravděpodobně ani oni v něj, avšak oplácí to vynikající službou.
Má velmi kreativní myšlení a dokáže myslet velmi divergentně. Málo kdy se najde problém, se kterým by si neporadil. Uvažuje racionálně a odmítá jakékoliv působení nadpřirozených sil.

- Zapsal poručík Randy Terrel, Armádní psycholog, Shawnee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama