Federation Breaking News

4. července 2010 v 21:25 | Ellrohir |  Star Trek
Tak aby to tu nebylo prázdné, hned jsem vyštrachal tuhle jednu "novinovou zprávičku". Pokud mě paměť neklame, tak to nemá vůbec nic společného s vlastním dějem Theta Fleet, nýbrž to byl můj příspěvek do výběrového řízení na post redaktora jakýchsi "TF Novin". Zpráva se pokud vím nezakládá na žádné herní realitě, ani se zápletka nikdy nerozvíjela dál (ale ruku do ohně bych za to nedal, šest let staré události si už moc nevybavuju).
Ale jako krákté a nenáročné čtení myslím docela dobré. Třeba to může inspirovat někoho z vás ke stvoření celého vlastního příběhu... ;)


Breaking News
Včera okolo 18.00 hodiny pozemského času narazila Federační průzkumná loď USS Nicholson v systému Omikron 1 zcela opuštěného klingonského dravce třídy K´Vort. Vynořily se četné dotazy ohledně toho, jak tak velká loď mohla nepozorovaně proniknout 10 sv. let do prostoru UFP - do systému Omikron 1 - a také kam se poděla celá více než 1500 členná posádka? Loď byla totiž nalezena zcela opuštěna.
Na první otázku byla už odpověď nalezena. Dnes odpoledne vystoupil na mimořádné tiskové konferenci admirál Forrest, velitel sil vnitřní bezpečnosti flotily, s následujícím prohlášením :
"Na četné dotazy ohledně způsobu, kterým včera nalezená klingonská loď pronikla na území UFP, odpovídá naše technické oddělení následovně. Ona loď je vybavena novým systémem maskování umožňujícím skrýt se i před tachyonovou detekční sítí Flotily."
Okamžitě se objevily spekulace ohledně toho, kolik takto vybavených lodí už křižuje po území Federace, či co mohou svým náhlým objevením způsobit. Toto zjištění přineslo bouři i na klingonské ambasádě, jejíž velvyslanec Pa´Khar vydal rozhodné komuniké, ve kterém odmítá, že by klingonská strana podobným systémem disponovala. Od časného rána probíhá mezi naším ministerstvem v Paříži a klingonským velvyslanectvím ostrá výměna diplomatických nót, která však zatím nepřinesla žádnou změnu situace. Jasno v případu nemá ani náš velvyslanec na Kronos One. V podvečer však vystoupil náš premiér a připustil možnost, že se skutečně nejedná o klingonskou technologii. Odmítl však odpovědět na náš dotaz, koho tedy považuje za viníka. Mlčí i ostatní kompetentní úřady a ze strany klingonského velvyslanectví nám bylo dokonce vyhrožováno. Přesto se další informace pokusíme získat.
Stejně však dosud není zodpovězena druhá otázka - kde je posádka? O tomto zatím nepadlo z úst představitelů UFP a Klingonské říše ani slovo. Podařilo se nám zjistit, že loď IKS Rak´nach byla už před rokem vyškrtnuta ze seznamu válečných lodí Kligonské armády a měla být zlikvidována. Jak vidno, nestalo se tak. Kde celý ten rok byla nám nedokázal nikdo uspokojivě zodpovědět. Ze zdrojů blízkým Klingonské vládě jsme však dostali, že je zde možná spojitost s jistou militantní separační skupinou jistého generála Kor´thara, která má v armádě i vládních kruzích poměrně početnou podporu a "byla by schopna krádež lodi realizovat". Cíle této skupiny nám nebyly dostatečně objasněny a klingonští představitelé na všech úrovních se s námi odmítli o tomto bavit. Dali jsme však podnět naší vládě, aby o tom prostřednictvím našeho velvyslance zjistila víc a bylo nám přislíbeno, že případné informace dostaneme z první ruky. Sledujte tedy naše další reportáže na toto téma.
Veškeré další zprávy - jako, že Flotila drží několik zajatých členů posádky, či že loď byla zcela automatizovaná - jsou pouze v rovině spekulací, které se nám nepodařilo prokázat, ale ani vyvrátit.
Případu se budeme věnovat i nadále a další zprávy přineseme v zítřejším vydání.
-LTG-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama