Červenec 2010

My name is Bhaelin

4. července 2010 v 22:10 | Ellrohir |  Star Trek
Toto, vážení přátelé, bude jednoho dne skutečná rarita, neboť následující krátký text je vůbec prvním příspěvkem, ve kterém se objevila postava Bhaelina sh'Thaara, mého nynějšího avatara na Thetafleet.
Tedy abych byl úplně přesný - poprvé se jméno "Bhaelin" objevilo ještě o něco dřív - byl jedním ze spolužáků mé předchozí postavy, ale byl ale někdo jiný (byť spřízněný - v logu je o něm ostatně zmínka), respektive se mi nechtělo vymýšlet pro svou novou postavu nové podobně dobře znějící jméno.
V tomto příspěvku Bhaelin jako čerstvý kadet 1. ročníku poprvé přichází na vyučování na Akademii. Tehdá jsem ještě lpěl na psaní ich-formou. Myslím, že bylo dobře, že mě toto přesvědčení časem opustilo. Ale i tím je tento první příspěvek zajímavý.

Federation Breaking News

4. července 2010 v 21:25 | Ellrohir |  Star Trek
Tak aby to tu nebylo prázdné, hned jsem vyštrachal tuhle jednu "novinovou zprávičku". Pokud mě paměť neklame, tak to nemá vůbec nic společného s vlastním dějem Theta Fleet, nýbrž to byl můj příspěvek do výběrového řízení na post redaktora jakýchsi "TF Novin". Zpráva se pokud vím nezakládá na žádné herní realitě, ani se zápletka nikdy nerozvíjela dál (ale ruku do ohně bych za to nedal, šest let staré události si už moc nevybavuju).
Ale jako krákté a nenáročné čtení myslím docela dobré. Třeba to může inspirovat někoho z vás ke stvoření celého vlastního příběhu... ;)

Proč zrovna Nilderion?

4. července 2010 v 21:12 | Ellrohir |  O blogu
To si možná mnozí z vás návštěvníků řeknou - co to jako je za jméno blogu? Odpověď je prostá - "Nilderion" je název hlavního kontinentu mého fantasy světa Emdaus. Díval jsem se chválně včera do Googlu, že takové slovo nenajde (dneska už tam jsou nějaké odkazy na tento blog), takže konečně mám jméno, které je dostatečně originální. A protože je pro mě fantasy tvorba ze světa Emdausu důležitá, vlastně možná nejdůležitější, proč to nepoužít i jako jméno celého tohoto blogu, kde chci svá díla prezentovat?

Takže prostě Nilderion... :)

Star Trek - O čem je tato rubrika?

4. července 2010 v 21:07 | Ellrohir |  Star Trek
Se světem Star Treku je mé tvůrčí psaní svázáno už docela dlouho. Vše má na svědomí mnou už několikrát zmiňovaná hra Thetafleet, která vznikla někdy v roce 2004 (přesně si to nepamatuju, ale nedávno jsme slavili 6. výročí, takže to musí tak nějak být :)).

Thetafleet je "online textové RPG", což znamená, že každý z "hráčů" (protože ona to hra je a není, záleží jak se na to díváte) má jednu nebo více postav, nad kterými má prakticky plnou kontrolu - svazuje ho jen úzký soubor pravidel, který mu zakazuje například zcela nelogicky popírat základní přírodní zákony či zraňovat cizí postavy bez dohody s jejich majitelem. Hra spočívá v psaní příspěvků, které posunují děj, vykreslují charaktery, prohlubují vztahy mezi jednotlivými hrdiny... Lahůdkou jsou společné "multilogy" s jedním nebo i více hráči, u nichž obyvkle předem netušíte, jak dopadnou a reagujete až během psaní na to, co vytvořili druzí.

Já se připojil velmi krátce po vzniku hry. První postavu jsem velmi úspěšně dostal do vězení (to je na TF "krásné" - klidně se vám může stát například tohle, o úmrtích ani nemluvě), druhou málem taky, ale tam se to nějak vyžehlilo, takže kariéra andoriána Bhaelina sh'Thaara mohla celkem zdárně pokračovat. Dobře tři roky jsem si dal "pauzu", abych se vrátil loni v létě.

Řekl bych, že v rámci Thetafleet jsem toho napsal suverénně nejvíc, samozřejmě s proměnlivou kvalitou. Mé aktuální dílo ze "sezóny 2009/2010" naleznete zde, sem ho dávat nebudu, aspoň zatím ne. Co sem dávat chci, to jsou různé starší logy, které mám porůznu uložené doma. Některé věci jsou totiž skutečně zajímavé a byla by podle mého škoda, kdyby zmizely v propadlišti dějin.

Takže se těšte :)

Ellrohir's Story

3. července 2010 v 18:50 | Ellrohir |  Ostatní
Teoreticky by tato povídka mohla spadnout do rubriky Emdaus, protože právě v tomto mém fantasy světě se odehrává, ovšem svět Emdaus se vyznačuje tím, že jsem od doby jeho prvního vzniku v mé mysli (cca 2002) už asi čtyřikrát změnila jeho mapa a mnohá jména.

Poslední změny, ty které hodlám prezentovat na stránkách tohoto blogu, zcela vyřadily tuto už skoro pět let starou práci, protože reálie se mezitím změnily, ani už nemá žádnou souvislost s příběhem. Proto jí dávám takhle samostatně, možná i jako takovou malou ukázku "toho, co bylo".

Na této povídce je význačné, že jsem se s ní tenkrát účastnil literární soutěže on-line magazínu MFantasy. A co víc - v konkurenci dobře padesáti děl zabodovala a umístila se nakonec na třetím místě. Od té doby je na stránkách MFantasy stále dostupná. Zajímavé také je, že já osobně ji, zejména teď zpětně, za příliš povedenou nepovažuju. Ale tak posuďte sami.

Zde uveřejněná verze je doslovným převzetím původního znění. Rozhodl jsem se neměnit nijak obsah, bez ohledu na to, jak hloupě mi dnes už některé pasáže připadají...

Ostatní - O čem je tato rubrika?

3. července 2010 v 18:33 | Ellrohir |  Ostatní
Samozřejmě nejde o nic jiného než o takové to "co se nevešlo jinam". Tématických okruhů, kterým se věnuju podrobněji, mám několik, nicméně některé práce se do nich zařadit nedají. A kvůli každému tématu zakládat úplně novou rubriku, kde pak bude třeba jen jediný příspěvek, to nemá cenu.

Takové povídky a příběhy, které nemají žádný jednotící prvek s dalšími, se tak budou objevovat tady. Kdyby pak někdy nějaké téma přerostlo v něco většíno, není problém založit samostatnou rubriku... :)

Dostavník z Denveru

3. července 2010 v 18:09 | Ellrohir |  Star Gate
Předtím, než se major Amber a jeho SG-25 vydá na svou misi, bylo by možná dobré se alespoň s hlavním hrdinou trochu blíže seznámit. A právě pro tento účel jsem kdysi napsal svůj "seznamovací log", kterak se Chris vůbec dostal na základu programu Hvězdné brány.
Původní text prošel drobnými korekturami, ať už jazykovými a stylistickými, tak obsahovými, pokud jsem to shledal nutným. Zásahů ovšem bylo nakonec méně, než bych čekal. Tato povídka zjevně patří k těm, se kterými mohu být spokojen ještě dnes, po letech. Kdysi se příspěvek nijak nejmenoval, dnes jsem mu zvolil jméno prostě podle první věty...

Maj. Chris Robert Amber

3. července 2010 v 15:12 | Ellrohir |  Star Gate
Abych téma Star Gate fan-fiction povídek nějak uvedl, zde je "oficiální" profil mé někdejší hlavní postavy, která bude hlavní postavou i v nynější plánované sérii povídek. Profil lehce nastiňuje historii postavy a její základní charakterové rysy.

Star Gate - O čem je tato rubrika?

3. července 2010 v 13:27 | Ellrohir |  Star Gate
K tématu fanouškovské tvorby na téma "Star Gate" jsem se dostal někdy kolem roku 2006, kdy u nás, podle mého (ač to nemám potvrzené) v souvislosti s tehdy relativní bombou mezi "trekkies" v podobě Thetafleet, vznikl projekt "Star Gate RPG". Prostě se udělala textová hra na téma Star Gate - každý hráč se mohl stát členem nového SG týmu a vyrážet na mise. Tehdy ještě nebyli Ori, kteří dle názoru mnohých včetně mě zasadili SG smrtelnou ránu, co do logiky a smyslu, jelo se zhruba podle událostí v 5., 6. řadě seriálu.

Rubikon

3. července 2010 v 12:54 | Ellrohir |  Poezie
Taková lahůdka na závěr dnešního přídělu mé poezie. Pouhé čtyři verše, avšak význam vystihující lépe než celé dlouhé statě. Člověk by se asi neměl zbytečně přechvalovat, to nedělá nikdy dobrotu, ale já bych za sebe rád řekl, že "Rubikon" považuju za vrchol svého dosavadního (pravda ,že zatím skromného) básnického díla.

Kerash sh'Tir - Píseň admirálova

3. července 2010 v 12:50 | Ellrohir |  Poezie
Ze stejného soudku jako předchozí nepojmenované, je i toto dílko. Píseň admirálova je o tíze odpovědnosti a nutnosti učinit závažné rozhodnutí. V rámci naší hry Star Trek: Thetafleet a její současné mise má "rozhodnutí" poměrně zásadní příběhový význam, který jsem chtěl ještě víc dokreslit touto básní.

Kerash sh'Tir - Bez názvu

3. července 2010 v 12:45 | Ellrohir |  Poezie
Krátká pětiřádková kompozice s prvoplánovou snahou o "hlubokou myšlenku". Objevila se jako úvod mé dlouhé povídky na hře Star Trek: Thetafleet a podepsal jsem ji jménem vymyšleného Andoriánského básníka...

Píseň zmrzlého jara

3. července 2010 v 12:39 | Ellrohir |  Poezie
Jedno z těch "pravidelně veršovaných" děl. Námět mě napadl na procházce zimním lesem.

Po prvním zveřejnění jsem byl "obviněn" z inspirace v Tolkienovi, i když já osobně jako vzor díla vidím spíš třeba básně Josefa Václava Sládka nebo něco takového... Ostatně posuďte raději sami.

Poezie - O čem je tato rubrika?

3. července 2010 v 12:33 | Ellrohir |  Poezie
Protože můj tvůrčí záběr je široký (sahá i daleko mimo tvorbu literární), občas se dostanu i k napsání nějakého toho pokusu o poezii. Už se mi povedlo napsat leccos od přísně pravidelných a veršovaných básní ve stylu našich národních buditelů až po zcela volné a až surrealisticky abstraktní konstrukce.

Dílka vydařená natolik, že se je nebudu stydět ukázat světu, budu zveřejňovat v této rubrice.

Proč povídkový blog?

3. července 2010 v 12:24 | Ellrohir |  O blogu
K jeho založení jsem se rozhodl celkem nedávno - když jsem náhodou doma objevil starší zálohové DVD a na něm uložených několikero starších dokumentů s texty různých povídek, o kterých jsem si už ani nepamatoval, že jsem je kdy napsal. Nicméně existují, tudíž jsem je napsat musel. Bylo hezké si je znova připomenout.